آشنایی با مهارت های توسعه دهنده وردپرس در سطوح مقدماتی و پیشرفته در سال 2020

مهارت های توسعه دهنده وردپرس

معرفی مهارت های توسعه دهنده وردپرس در سال 2020

آشنایی با مهارت های توسعه دهنده وردپرس در سطوح مقدماتی و پیشرفته در سال 2020 و همچنین وردپرس با داشتن بیش از 33٪ از کل وب سایت های اینترنتی با رشد مداوم، می تواند به راحتی به آینده روشن و پایدار خود ببالد. حتی قابل توجه این است که، اگر وب سایت های خود را با  CMSهای مختلف ساختد، سهم بازار وردپرس با 66٪ فریبنده حتی بیشتر می شود.

وردپرس با آسان کردن راه حل های e-commerce ، multivendor market place، ERP ، website analytics، SEO solutions و بسیاری موارد دیگر را به صورت پلاگین و ویژگی های اصلی ، به سیستم معمولی مدیریت محتوای وب سایت اضافه می کند.

تکامل سریعتر و در عین حال پایدار اکوسیستم وردپرس، اکنون برای حرفه شگفت انگیز، توسعه دهندگان وب یا برنامه نویسان را جذب می کند. اما شما باید قبل از وارد شدن ، مجموعه ای از مهارت های شگفت انگیز را آموزش دیده باشید.

در این مقاله، من به شما نشان خواهم داد که باید چه مهارت هایی داشته باشید تا یک توسعه دهنده کامل وردپرس باشید.

چرا باید مهارت های توسعه دهنده وردپرس را افزایش دهید ؟

مهارت های توسعه دهنده وردپرس

آیا فکر می کنید که توسعه دهندگان وردپرس کم هزینه هستند؟ نه، اصلاً به این داده ها توجه کنید تا از نرخ ساعتی پرداخت شده به توسعه دهندگان وردپرس در CodementorX آگاه شوید.

در CodementorX، نرخ متوسط ​​و ​​ساعت توسعه دهنده وردپرس 61 تا 80 دلار در ساعت در سطح جهانی است :

مهارت های توسعه دهنده وردپرس

منبع : Kinsta

مهمتر از همه، اگر جستجو را فقط به آمریکای شمالی محدود کنید، میانگین آن در ساعت 81 تا 100 دلار در ساعت می شود (می توانید در افرادی که 141 دلار شارژ می کنند، نتیجه متوسط ​​را مشاهده کنید :

مهارت های توسعه دهنده وردپرس

منبع: Kinsta

شما باید در حال توسعه وردپرس باشید زیرا:

  • وب سایت های بیشتر و بیشتری آن را به عنوان CMS خود تصویب می کنند. این وب سایت های وردپرس افزایش یافته به توسعه دهندگان وردپرس بیشتری هم احتیاج دارند.
  • اکنون، برنامه های دسکتاپ نیز مبتنی بر اینترنت هستند. این بدان معناست که افراد بیشتری با استفاده از ابزارهای آنلاینی که امروزه محبوبیت زیادی دارند، سعی در حل مشکل خود دارند. و وردپرس ابزاری عالی برای تبدیل یک برنامه دسکتاپ به یک برنامه آنلاین است.
  • وردپرس منبع باز است. بنابراین، برای دیدن ساختار کد آن نیازی به خرید آن ندارید.
  • انجمن وردپرس بسیار زیاد است. شما در هنگام نوشتن کدها برای تهیه یک قالب یا افزونه، هرگز احساس نیاز نخواهید کرد.

شما باید دارای مهارت های توسعه دهنده وردپرس باشید

در این صورت، شما خواننده یا رقصنده یا نقاش یا عکاس هستید، باید اصول را بدانید. در غیر این صورت، شما نمی توانید کار خود را در سطح بعدی قرار دهید که به آن called Art called گفته می شود. همین مورد در وردپرس نیز پیش می رود! در فضای وردپرس، می توانید قالب یا افزونه ایجاد کنید.

شما یک برنامه نویس یا افزونه نویس هستید، باید سری مهارت های زیر را داشته باشید.

1- Technical Competence

با هدف تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وردپرس، باید مهارت خاصی در برخی زبانها و ابزارهای خاص داشته باشید. در اینجا موارد زیر وجود دارد :

ویرایشگر متن VScode

مهارت های توسعه دهنده وردپرس

اگر در راه یادگیری کدها هستید، باید ویرایشگر متن را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای شما باشد. اما برای زبان آموزان سطح مبتدی، توصیه می شود از ++Notepad استفاده کنید که کاربرد آن بسیار ساده است.

برای سرعت بخشیدن به مهارت کد نویسی خود می توانید از افزونه ای به نام zen-coding برای ++Notepad استفاده کنید که به شما کمک می کند تا با یک کلیک کدهای تکراری را بنویسید!

بعد از تبدیل شدن به یک نویسنده کد پیشرفته، می توانید از ابزارهای پیشرفته تری مانند VS Code edithor، Sublime، Atom، Brackets.io و غیره استفاده کنید.

مهارت های توسعه دهنده وردپرس

اگر تازه وارد در توسعه وردپرس نیستید، باید بدانید که چگونه با عناصر یک صفحه وب بازی کنید.

 HTML یک زبان برنامه نویسی نیست بلکه یک زبان نشانه گذاری است که محتویات را در یک صفحه وب نمایش می دهد.

اگر می خواهید یک متخصص HTML باشید، حدود 15- 25 روز زمان نیاز دارید و باید روزانه 7 ساعت وقت بگذارید تا در این زبان متخصص شوید. می توانید HTML را از طریق Khan Academy یا از W3School یا از یوتیوب یا از هر جای اینترنت بیاموزید.

دانستن HTML برای توسعه دهندگان وردپرس اجباری است.

مهارت های توسعه دهنده وردپرس

خواص CSS با هدف کنترل نحوه ظاهر یک عنصر در یک صفحه وب انجام می شود. دانستن CSS برای توسعه دهندگان وردپرس الزامی است و یادگیری آن 25 روز طول می کشد.

CSS را می توان از همان منابعی که در بخش HTML ذکر کردم نیز آموخت.

مهارت های توسعه دهنده وردپرس

اگر شما در حال طراحی یک موضوع سایت یا هر صفحه وب هستید، شاید لازم باشد که پرونده های  PSD  را به HTML تبدیل کنید. و برای این کار، شما باید از کار با ابزار Move در فتوشاپ اطلاع داشته باشید. شما باید بدانید که چگونه گزینه auto و layer را فعال کنید، یک لایه را انتخاب کرده و یک عکس را تر و تمیز کنید.

مهارت های توسعه دهنده وردپرس

برای یادگیری نحوه تبدیل PSD به HTML می توانید آموزشهای YouTube را مشاهده کنید.

مهارت های توسعه دهنده وردپرس

اگر می خواهید توسعه دهنده ظاهر باشید، باید با جاوا اسکریپت که یک زبان برنامه نویسی برای وب است، آشنا باشید، که اغلب به آن زبان اسکریپتینگ گفته می شود. این زبان به دلیل اینکه توسط مرورگر ارائه می شود، زبان سمت مشتری نیز نامیده می شود.

در توسعه وردپرس، شما نه تنها باید این زبان برنامه نویسی را بدانید بلکه باید یک یا دو فریمورک جاوا اسکریپت مانند Angolia Places، Anime.JS، Chart.JS، Bideo.JS، CHOREOGRAPHER-JSCleave.JSReact, and فریمورک هایی مثل AngularVUE.JS, Next.JS را بدانید.

معمولاً برای کسی که زبان برنامه نویسی بلد نیست اما می خواهد آن را بیاموزد 2 یا 3 ماه طول می کشد. همچنین ممکن است شما مجبور شوید 3 یا 4 ماه فرصت دهید تا به استفاده از فریمورک ها و چارچوب ها عادت کنید

مهارت های توسعه دهنده وردپرس

چه کسی دوست دارد همه چیز را از ابتدا کدگذاری کند؟ اگر هر بار از ابتدا کدگذاری کنید، نمی توانید به موقع پروژه خود را انجام دهید. برای رسیدن به مهلت مورد نیاز، باید Bootstrap را بیاموزید، چارچوبی که شامل اجزای متداول HTML مانند  components like Navigation Bar, Carousel, Breadcrumbs, Forms, Progress Bar, Modals, Accordions و موارد دیگر می باشد.

همه مؤلفه ها در واقع در HTML، CSS و JavaScript ساخته شده اند. به این معنی که شما فقط باید کد را از اسناد آنها کپی کرده و طبق نیاز مشتری خود کمی سفارشی سازی انجام دهید!

این یک چارچوب بسیار مهم، برای توسعه دهندگان فرانت-اند وردپرس  است. یک گزینه جایگزین برای بوت استرپ w3.css است.

PHP

مهارت های توسعه دهنده وردپرس

این یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است. پس زمینه وردپرس از این زبان تهیه شده است، بنابراین، شما باید این زبان را بدانید. اگر خارج از وردپرس یک وب سایت ایجاد می کنید، می توانید با استفاده از زبان های برنامه نویسی مانند Python، Rubi، Pearl و غیره نیز آن را توسعه دهید.

اگر کاملاً تازه وارد زبان برنامه نویسی باشید، تقریباً 3 ماه برای یادگیری PHP باید زمان صرف کنید. برای اجرای سریع پروژه های خود، توصیه می شود چارچوبی مانند Laravel یاد بگیرید تا بتوانید هرچه بیشتر پروژه ها را، برای کسب یک دستمزد انجام دهید.

لطفاً توجه داشته باشید که برای یادگیری PHP یا وردپرس ممکن است نیاز به راه اندازی یک سرور محلی داشته باشید. اگر از Mac استفاده می کنید، می توانید MAMP را امتحان کنید. برای ویندوز می توانید به XAMPP ضربه بزنید. همچنین می توانید Flywheel و AMPPS را به عنوان سرور محلی خود امتحان کنید.

مهارت های توسعه دهنده وردپرس

اگر می خواهید یک متخصص در وردپرس باشید، باید کمی از MySQL را بدانید. لازم نیست لزوماً از همه ناهنجاری های آن آگاهی داشته باشید.

استفاده از  Github و BitBucket

مهارت های توسعه دهنده وردپرس

اگر می خواهید یک توسعه دهنده وردپرس باشید، باید یک ذهنیت هک رشد داشته باشید. به این معنا که، شما همیشه مجبور خواهید بود از بیرون فکر کنید.

شما باید یاد بگیرید که چگونه از خدمات آنلاین Github و Bitbucket استفاده کنید تا پیشرفت کاری خود را از دست ندهید و بتوانید از آخرین تغییراتی که در کدهای خود ایجاد کرده اید از سر بگیرید.

2- Business Skill

همه سخت کوشی های شما بیهوده خواهد ماند مگر اینکه محصولی را تهیه کنید که هیچ تقاضا در بازار نداشته باشد. به عنوان مثال، اگر می خواهید آب آشامیدنی را در آنجا بفروشید که هرکسی آب زیادی دارد، نمی توانید آن را در آنجا بفروشید. شما باید آب آشامیدنی را به مشتریانی بفروشید که در آنجا نتوانند از آن استفاده کنند.

در آخر، می خواهم بگویم که شما باید به طور مداوم در حال یادگیری چیزهای جدیدی باشید که در پیرامون وردپرس می چرخند. اگر چیزی را نمی دانید هرگز احساس کمبود نکنید زیرا آموزش های رایگان و پولی در اینترنت وجود دارد.

صنعت وردپرس همیشه در حال بروز رسانی است. بنابراین شما به معنای واقعی کلمه باید چیزهای جدیدتری را یاد بگیرید که روز به روز در حال پیشرفت هستند.